Koszt pogrzebu – Bydgoszcz

Ostatnie pożegnanie to niezwykle uroczyste i ważne wydarzenie, warto więc dopilnować, aby wszystko było zorganizowane dobrze i z należytym szacunkiem dla osoby zmarłej i jej rodziny. Odpowiedni zakład pogrzebowy można znaleźć na portalu Funer.

zakład pogrzebowy bydgoszcz

To, co wielu osobom spędza sen z powiek to koszt pogrzebu w Bydgoszczy i jest to uzależnione od wielu czynników. Otóż duże znaczenie ma to czy decydujemy się na tradycyjny pochówek czy na kremację, czy mamy miejsce na cmentarzu czy może w grobowcu. Wydatki, jakie wiążą się z pogrzebem to również cena trumny, w zależności od tego, z czego jest ona wykonana, te najtańsze kosztują od 1000 złotych, a najdroższe to koszt nawet do 6000 złotych, zazwyczaj wykonane są z dębu. Te drugie mają też o wiele bogatsze i ekskluzywne wyposażenie wewnątrz. Koszt pogrzebu w Bydgoszczy zwiększa się również wtedy, gdy ciała leży w chłodni dłużej niż 3-4 dni, wówczas doliczane są dodatkowe opłaty za każdy kolejny dzień. Z kolei wybrany przez nas opłatę również za odbiór ciała i przewiezienie go do chłodni, zapłacimy też za przygotowanie nieboszczyka do ceremonii, czyli umycie, uczesanie, ubranie, około 400-600 złotych, więcej w przypadku dodatkowych usług.

Usługi pogrzebowe w Bydgoszczy świadczy Fordoński Zakład Pogrzebowy – tutaj.

Sama uroczystość to również są koszty, ponieważ zakłady liczą sobie za każdą czynność, od przewozu karawanem po zasypanie mogiły. W przypadku kremacji z kolei to cena około kilkuset złotych za sam proces, drugie kilkaset za urnę. Naturalnie trzeba również zapłacić księdzu za odprawienie mszy, a to już w zależności od danej parafii i jej proboszcza.