Koszt pogrzebu – Sosnowiec

Niestety są w życiu uroczystości, do których nie jesteśmy w stanie się przygotować z dużym wyprzedzeniem. Nikt nie myśli na co dzień o śmierci ani o kosztach związanych z przygotowaniem uroczystości pogrzebowej. Gdy stajemy przed faktem pożegnania kogoś bliskiego, stajemy przed wieloma dylematami. Często koszta związane z pogrzebem również potrafią nas zaskoczyć. Dlatego już teraz zapoznajmy się z poniższym artykułem.

Koszt pogrzebu, szczególnie gdy śmierć kogoś bliskiego nadchodzi niespodziewanie to dość spory wydatek. Na całkowity koszt składają się między innymi: opłaty związane z usługą pogrzebową, odbiór i przewóz zwłok, przygotowanie ciała do pogrzebu i kupno odpowiedniego stroju czy kupno trumny. Do tego należy jeszcze dodać ceny wieńców pogrzebowych. I tak np. koszt pogrzebu w m. Sosnowiec kształtuje się na poziomie od 5000 do nawet 10 000 zł.

To ile kosztuje organizacja pogrzeby w dużej mierze zależy o miejsca, w którym jest on organizowany. W dużych miastach opłaty będą zdecydowanie większe niż w mniejszych miejscowościach czy wsiach.

I tak np. odpowiedzmy sobie na pytanie – ile kosztuje pogrzeb w Sosnowcu? Koszt pogrzebu w Sosnowcu można wyliczyć o ok. 800 zł taniej niż np. w Warszawie, w Krakowie czy w Poznaniu. Składa się na to wiele czynników związanych z życiem w sporej aglomeracji. Jednak poziom organizacji tej niezwykle ważnej uroczystości nie odbiega od pogrzebów mających miejsce w Stolicy. Różnica w cenie może więc wynikać z tańszego wynagrodzenia dla zakładu pogrzebowego, znacznie niższej opłaty oprawy muzycznej lub z tańszej opłaty cmentarnej.

Usługi pogrzebowe w Sosnowcu świadczy firma Heban.

zakład pogrzebowy sosnowiec

Kremacja czy trumna?

Warto zaznaczyć, iż kremacja zwłok w Polsce aktualnie jest o wiele tańsza niż pochówek w trumnie. Do tego odchodzi późniejszy koszt nagrobku, który musi ponieść rodzina. Wiele osób jednak z przyczyn religijnych i psychicznych nie decyduje się na taki sposób pochowania zmarłych. Sama uroczystość pogrzebowa jednak w przypadku pochowania zmarłego w urnie nie odbiega od pogrzebu z trumną.

Czasami organizując ostatnią drogę bliskiej dla nas osoby decydujemy się na wszystko co najdroższe. Wybieramy najdroższą trumnę, kosztowny ubiór w których chowamy zmarłego, najdroższą oprawę muzyczną i niekoniecznie potrzebne dodatki do uroczystości. Warto podejść do tej kwestii z należytym spokojem i posłuchać doradców pogrzebowych, którzy fachowo pomogą nam wybrać niekoniecznie najdroższe ale najlepsze rzeczy. Firmy pogrzebowe otaczają klienta opieką i kompleksowo zajmują się organizacją pogrzebu. Zdarza się tak, iż całość organizacji klienci powierzają firmie, nie uczestnicząc zbytnio w przygotowaniach. Taka procedura zdecydowanie pomaga rodzinie w pierwszych dniach żałoby po stracie ukochanej osoby.