Koszt pogrzebu – Tychy

Śmierć bliskiej osoby jest przeżyciem bardzo smutnym, które przybija rodzinę i znajomych zmarłego. Niestety jednak należy zająć się formalnościami, takimi jak organizacja pogrzebu lub stypy. Jest to czasami bardzo duży wydatek, który dodatkowo bardzo obciąża bliskich.

Organizację pogrzebu w Tychach należy zacząć od wyboru zakładu pogrzebowego, np. poprzez portal Funer.

pogrzeb tychy

Koszt pogrzebu w Tychach waha się pomiędzy cztery, a sześć tysięcy w podstawowym wariancie. Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie dodatkowe usługi zostaną zamówione oraz od tego, z jakiego materiału będzie wykonany pomnik. Ważne jest także to czy pogrzeb będzie organizowany w duchu chrześcijaństwa, ponieważ Kościół bardzo często pobiera opłatę za organistę czy księdza. Koszty pogrzebu w mieście Tychy nie są wysokie, jeśli chodzi o porównanie województwa śląskiego z na przykład mazowieckim, gdzie są one znacznie wyższe. W opłaty należy wliczyć koszta takie jak transport ciała, trumna i co ważne jest to zależne od materiału jej wykonania oraz od jej wielkości. Trzeba też wziąć pod uwagę zakup miejsca na cmentarzu, jego cena zależna jest zazwyczaj od położenia, pomnik oraz materiał jego wykonania, a także to czy będzie organizowana stypa. Po podsumowaniu wszystkich kosztów może okazać się, że pogrzeb będzie kosztował nawet kilkanaście tysięcy złotych. Na szczęście możliwe jest otrzymanie zasiłku pogrzebowego, którego wysokość wynosi w tym momencie dokładnie cztery tysiące złotych. Jest to zasiłek jednorazowy, który jest przeznaczony dla osób bliskich osoby która zmarła, a była ubezpieczona. Jeśli nie ma się głowy do organizacji całego pogrzebu to warto jest się zastanowić czy nie lepiej powierzyć tą powinność zakładowi pogrzebowemu. Specjaliści podejdą bowiem do tematu bardzo profesjonalnie. Trzeba tylko określić konkretny budżet oraz podjąć kluczowe decyzje, które musi podjąć rodzina zmarłego. Zakład pomaga także w uzyskaniu wyżej wymienionego zasiłku pogrzebowego.

Organizacja pogrzebu bliskiej osoby jest bardzo przytłaczająca ze względu na ilość formalności oraz na koszta, które trzeba ponieść będąc pogrążoną w smutku rodziną.