Koszt pogrzebu – Radlin

Konieczność zorganizowania pochówku bliskiej osoby jest dla każdego niewątpliwie bardzo ciężkim przeżyciem. Ważne więc, by zakład pogrzebowy wykonywał swą pracę w pełni profesjonalnie, wykazując się jednocześnie szacunkiem, empatią i taktem. Wiele firm, działających w tej branży na najwyższym poziomie, znajduje się na terenie województwa śląskiego. Wśród miast wyróżnić można tu między innymi Radlin. Zakład pogrzebowy, który jest zlokalizowany w tej okolicy, proponuje wiele różnorodnych usług. Od poszczególnych decyzji klientów zależne jest w dużej mierze to, jaka będzie ostateczna kwota, którą trzeba wydać na organizację pochówku.

Zakład pogrzebowy Styx organizuje pogrzeby w Radlinie.

koszt pogrzebu radlin

Koszty pogrzebu w Radlinie z pewnością są nieco niższe niż w wielu większych miastach znajdujących się w tej części kraju. Sporo zależy jednak od tego, czy rodzina posiada miejsce na cmentarzu. Jeśli nie – wówczas trzeba liczyć się ze średnim kosztem około 1500-2000 zł. Nakładów finansowych wymagać będzie również sam pomnik – tu ceny również zaczynają się od około 2500 zł, jednak mogą wynosić znacznie więcej, w zależności od potrzeb i wymagań klientów. Ważna jest także forma ceremonii. W przypadku, gdy rodzina postanawia wyprawić tradycyjny pogrzeb, musi zakupić trumnę – niektóre wersje kosztują zaledwie kilkaset złotych, jeśli jednak wybrany zostanie model z droższego materiału lub z większą ilością okuć i innych dodatków, wówczas automatycznie wzrośnie również jego cena.

Zakład pogrzebowy proponuje szeroki zakres pomocy, a decyzja o ich wyborze leży po stronie klientów i wpływa na ostateczny koszt całego przedsięwzięcia. Niemal zawsze rodzina zmarłego korzysta z transportu ciała i przetrzymania go w chłodni do czasu pogrzebu (ok. 500-800 zł), wykonania odpowiednich zabiegów, przygotowujących ciało do pochówku (higiena, czesanie, malowanie, ubieranie – łącznie ok. 500 zł), a także z karawanu (800 zł) i zakupu kwiatów w postaci wieńca (ok. 400 zł). Pogrzeby, które organizowane są w tradycji katolickiej wymagają również opłaty kościelnej w wysokości 1000-1500 zł, zaś za wykopanie grobu należy uiścić sumę rzędu ok. 800 zł.

W miastach takich, jak Radlin organizowane są również pogrzeby kremacyjne. Oznacza to, że zamiast zwykłej trumny należy zakupić nieco tańszą, specjalną wersję ekologiczną (300-500 zł), do której złożone będzie ciało gotowe do spopielenia. Nabyć trzeba także urnę na prochy (400-1000 zł). Koszty pogrzebu w Radlinie w tej odsłonie obejmują również opłatę wykonanie usługi w krematorium (ok. 800 – 1000 zł).

Warto dodać, że na życzenie klientów zakład pogrzebowy może również wesprzeć rodzinę w załatwieniu formalności, nagrać i sfotografować ceremonię, wykonać oprawę muzyczną uroczystości czy zorganizować transport uczestników autokarem.