Koszt pogrzebu – Legnica

legnica

Koszt pogrzebu w miejscowości Legnica uzależniony jest od wielu różnych czynników. Przed zaplanowaniem uroczystości należy zdecydować, jaka forma pochówku nas interesuje. Kremacja jest dodatkowo płatna, jednak może nieść za sobą wymierne korzyści finansowe. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy posiadają rodzinny grobowiec. W miejscu jednej trumny można wstawić nawet siedem urn. Ostateczna decyzja to kwestia bardzo indywidualna. W Legnicy pogrzeby organizuje firma Kamińscy. Poniżej przedstawiono przybliżone koszty.

Pogrzeb tradycyjny

Pogrzeb tradycyjny generuje nieco niższe koszty. Warto jednak wiedzieć, że zmarły musi zostać przygotowany do pochówku w sposób kompleksowy. Ważny jest nie tylko ubiór, ale również kosmetyka, a także rozmaite zabezpieczenia ciała. Na koszt ceremonii wpływa m.in.:
– Transport – ciało musi zostać przewiezione z miejsca zgonu do chłodni, a następnie do kaplicy lub kościoła. Nierzadko bywa tak, że zmarły musi zostać przewieziony z innej miejscowości. Średni koszt usługi to 500 – 700 zł.
– Chłodnia – przez pierwsze trzy doby ciało może być przechowywane w chłodni szpitalnej za darmo. Każda kolejna doba to koszt 75-150 zł.
– Przygotowanie ciała – to m.in. mycie, czesanie, kosmetyka, zabezpieczenia, ubiór. Uśredniony koszt to 400-600 zł.
– Pochówek – czyli przejazd karawanem oraz obsługa na cmentarzu. Średnia cena to 1400 zł.
– Kwiaty, wiązanki, akcesoria – około 400-800 zł.
– Oprawa muzyczna – około 250 – 350 zł.
– Trumna – 1000 – 6000 zł.

Pogrzeb z kremacją

Większość kosztów związanych z pochówkiem jest taka sama. Dochodzi opłata za proces skremowania ciała. Nieco mniej zapłacimy za przygotowanie zmarłego, a także samą obsługę pochówku.
– Przygotowanie ciała – około 200 zł.
– Kremacja – spopielenie ciała to koszt około 700 – 1200 zł.
– Trumna kremacyjna – zmarły musi zostać umieszczony w trumnie z naturalnych materiałów. Najtańsze kosztują około 400 zł.
– Pochówek – urna jest łatwiejsza w przetransportowaniu, dzięki czemu obsługa ceremonii jest tańsza. Średnia cena to 1200-1500 zł.
– Urna – 600 – 2000 zł.