Koszt pogrzebu w Lublinie

Kiedy odchodzi od nas bliska osoba przeżywamy najcięższe chwile w naszym życiu. Niestety, nawet podczas tego najgorszego okresu musimy pamiętać o pieniądzach związanych z pogrzebem. Jaki jest dokładny koszt pogrzebu w Lublinie?

Zasiłek pogrzebowy zostaje wypłacany przez ZUS osobie, która poniosła koszty pogrzebu. Wynosi on 4000 złotych. Oznacza to, że jeżeli zapłacimy za pochówek więcej, nie otrzymamy pełnej rekompensaty. Istnieje oczywiście możliwość podzielenia się kosztami pomiędzy krewnymi. Jeżeli podzielimy się nimi po połowie w dwie osoby, wtedy ZUS odda każdej z osób łożących na pogrzeb po 2 tys.

Pogrzeby w Lublinie organizuje firma Eden.

pogrzeb w lublinie

Czy 4 tysiące starczą na cały pogrzeb?

Jest to możliwe. Przy zakupie trumny w średniej cenie, starczy na pokrycie kosztów całego pogrzebu oraz opłat administracyjnych. Stanie się tak jednak jedynie w przypadku, kiedy mamy już wykupione miejsce na cmentarzu wraz z nagrobkiem, który jest zdecydowanie najdroższy. Koszt miejsca wraz z pomnikiem może wynieść nawet do 30 tys. w zależności od odległości od kaplicy, rodzaju pomnika oraz ilości pokładów. Cena samego pomnika zamyka się zazwyczaj w 5 tys., wzrasta jednak, gdy chcemy sami zaprojektować jego kształt, dołożyć rzeźbę lub gdy nagrobek jest podwójny. Grawerowanie liter również kosztuje.

Koszt najtańszej trumny, jaki zostanie nam zazwyczaj przedstawiony przez zakład pogrzebowy to tysiąc złotych. Jeżeli jednak zdecydujemy się na bardziej ozdobny model może on kosztować nawet 7 tysięcy.

Zdecydowanie mniej obciążająca finansowo jest kremacja. Najtańszą urnę dostaniemy już za 400 zł, natomiast solidniejszą, wykonaną z kamienia lub ozdobnego drewna można kupić za 1000 – 2000 złotych.

Pozostałe koszty, jakie składają się na ceremonię pogrzebową to: wynajęcie kaplicy, organista, ewentualnie własna oprawa muzyczna np. wynajęcie skrzypaczki oraz ksiądz sprawujący mszę.