Koszt pogrzebu – Szczecin

Pogrzeb nigdy nie jest przyjemnym wydarzeniem. Wiąże się nie tylko z emocjonalnym problemem, ale także z wieloma sprawami urzędowymi i organizacyjnymi, których należy dopełnić i dopilnować. Mając na uwadze powyższe, można się zastanowić ile kosztuje pogrzeb?

Pogrzeb wiąże się z wydatkami, które nie są w żaden sposób zaplanowane wcześniej. Niewiele osób ma zabezpieczone fundusze na opłacenie wszystkich zobowiązań związanych z uroczystościami pogrzebowymi. Co prawda zakład ubezpieczeń społecznych wypłaca pieniądze, które na pochówek można przeznaczyć, ale na przelew często trzeba czekać dłużej niż kilka dni. Koszt pogrzebu w Szczecinie zależy od tego, co osoby bliskie zmarłemu sobie życzą. Jeżeli wybiera się pakiet podstawowy to zasiłek pogrzebowy powinien wystarczyć na pokrycie wszelkich kosztów. Jeżeli pada życzenie kremacji, kupna ubrania, zakupu trumny z drewna, które jest droższe niż podstawowy pakiet, to trzeba się liczyć z tym, że koszty pogrzebu wzrosną.

usługi pogrzebowe szczecin

O tyle, o ile zakłady pogrzebowe w Szczecinie (ich listę można zobaczyć tutaj) biorą w dużej mierze na siebie załatwianie spraw z ZUSem czy urzędami, to miejsce na cmentarzu i kapłana rodzina umawia we własnym zakresie. Zarówno za miejsce na cmentarzu, jak i za odprawienie nabożeństwa pogrzebowego obowiązują opłaty. Więc ile kosztuje pogrzeb? To zależy od tego, gdzie rodzina zdecyduje się złożyć ciało. Wykupienie miejsca na cmentarzu też wiąże się z różną tabelą opłat, w zależności od wielu czynników, między innymi bliskości kaplicy czy wejścia, można zapłacić więcej lub mniej.