Koszt pogrzebu – Gdańsk

Pogrzeb nie jest niczym przyjemnym, jednak rodzina osoby zmarłej musi przygotować zmarłemu godny pochówek. W tym celu należy dopilnować wielu formalności, a także załatwić pewne sprawy, o których będzie więcej w dalszej części tekstu. Ważna jest także cena, bo niestety ale wiele rodzin nie odkłada pieniędzy na pogrzeb i nic dziwnego, bo raczej nikt tego nie planuje. Gdańsk jest to bardzo duże miasto, gdzie ceny na pewno nie będą zaniżane, dlatego zostało wybrane do opisu przykładowych cen.

Pogrzeby w Gdańsku oferuje firma Tanatos.

usługi pogrzebowe gdańsk

Ile kosztuje pogrzeb w Gdańsku?

Warto zaznaczyć, że państwo dokłada pieniądze do pochówku, jednak kwota ta została zmniejszona z 6,3 tysiąca, do 4 tysięcy. Dla wielu osób jest to bardzo duży przeskok i nie jeden zakład pogrzebowy informuje, że za taką ceną bardzo ciężko pochować zmarłego. Rzeczy, za jakie trzeba zapłacić to:

1. Transport zwłok

Trzeba oczywiście przewieźć zwłoki z miejsca, gdzie zmarł do zakładu pogrzebowego, a następnie do kaplicy i na cmentarz. Cena za tę usługę to od 500 do 800 zł.

2. Przygotowanie ciała do pogrzebu

Cena jest zależna od tego jak dużo pracy trzeba wykonać nad osobą zmarłą i wynosi ona około 400 zł.

3. Organizacja pochówku przez zakład pogrzebowy

Chodzi tutaj przede wszystkim o przewóz karawanem, opuszczenie trumny, a także zasypanie jej. Cena to około 2000 zł, jednak usługi pogrzebowe różnią się cenowo w różnych miejscach.

4. Trumna

Cena tej rzeczy uzależniona jest oczywiście od funduszy i waha się ona od 1000 zł do nawet 6000 zł.

5. Dodatkowe koszty związane z mszą świętą, a także miejscem na cmentarzu

Są to oczywiście rzeczy, gdzie trzeba dogadać się z księdzem. Miejsce na cmentarzu w Gdańsku jest bardzo drogie, bo jego koszt to ponad 2000 zł. Jeśli chodzi o mszę świętą to zdarzają się miejsca, gdzie można za darmo odprawić mszę za zmarłego, jednak bardzo często jakaś darowizna jest uiszczana. Cennika w kościele nie ma, jednak każdy daje tyle, na ile go po prostu stać, a jeśli nie ma nic to oczywiście może także poprosić księdza o odprawienie mszy za zmarłego za darmo.

Więcej firm organizujących pogrzeby w Gdańsku znajdą Państwo tutaj.