Koszt pogrzebu Katowice

Zawsze spotyka nas moment kiedy musimy pożegnać kogoś z naszych bliskich. Wtedy poszukujemy odpowiedniego zakładu pogrzebowego i liczymy, że jego pracownicy pomogą nam uporać się z wszystkimi problemami związanymi z pogrzebem, w tym trudnym i przykrym dla nas czasie.

MIASTO KATOWICE

Miasto Katowice jest ogromną aglomeracją, w której mieszka bardzo dużo ludzi. Działa tutaj wiele zakładów pogrzebowych, które organizują skromne pogrzeby, pogrzeby tradycyjne, kremacje zwłok. Koszt pogrzebu w tym mieście jest różny ale zaczyna się już od kwoty 1 800 zł. Usługi pogrzebowe w Katowicach świadczy firma Walczak.

PODSTAWOWA FORMA POGRZEBU

W Katowicach można zorganizować pochówek już za kwotę 5000 zł, w przypadku gdy jest to pochówek zwykły, tradycyjny bez żadnych udziwnień. Ta cena obejmuje: – zakup trumny, – przygotowanie zmarłego do pogrzebu, makijaż i ubranie, – transport zmarłego do kaplicy, – pochówek na cmentarzu. Najtańsza forma pochówku to także pomoc pracowników zakładu przy załatwieniu wszystkich spraw urzędowych, dyskrecja i niezwykła delikatność w załatwieniu pogrzebu. Opłaty za pogrzeb można wnieść gotówką na miejscu w zakładzie pogrzebowym lub bezgotówkowo z zasiłku pogrzebowego, który po załatwieniu wszelkich formalności zostanie przelany na konto zakładu organizującego pogrzeb. Wszelkie nadwyżki zostają zwrócone rodzinie zmarłego.

W MIARĘ ROZSZERZANIA USŁUG CENY ROSNĄ

Cena samego pogrzebu zależy od poszczególnych usług. Usługi, które bez problemu możemy zlecić w katowickich zakładach pogrzebowych to: – kremacja, – transport zwłok na długich i krótkich trasach, w kraju i za granicą, – transport żałobników na miejsce pochówki i do kościoła, Dodatkowo płatne są usługi oprawy fotograficznej, florystycznej czy muzycznej. Cenę pochówki podbija także trumna im droższa,, wykonana z drogiego materiały tym cena pogrzebu jest większa, podbija cenę także urna, w przypadku kremacji zwłok.

Listę firm świadczących usługi pogrzebowe w Katowicach można znaleźć na portalu Funer.

JAK DROGI MOŻE BYĆ POCHÓWEK W KATOWICACH

Zasiłek pogrzebowy obecnie wynosi 4 tys. złotych, niestety zazwyczaj jest to kwota niewystarczająca. Katowice to normalne miasto i istniejące tam zakłady pogrzebowe proponują standardowe pochówki. Wszystko jednak jak zwykle zależy od rodziny i od zmarłej osoby, jeśli taka spisała wcześniej przed swoją śmiercią plan swojego pogrzebu.