Koszt pogrzebu – Radom

Radom to przykład miasta, w którym usługi pogrzebowe oferowane są na coraz wyższym poziomie. Klienci często zaskoczeni są tym, jak profesjonalnie do swego zadania podchodzą działające tu firmy funeralne, proponując kompleksową pomoc w tym ciężkim dla wielu rodzin momencie. Mimo dobrej jakości obsługi, koszt pogrzebu w Radomiu prezentuje się dość atrakcyjnie w porównaniu do większych miast w Polsce. Dokładne ceny zależą jednak od wielu rozmaitych czynników.

Jedną z firm, którą polecamy przede wszystkim do organizacji takiego pogrzebu, jest zakład pogrzebowy Apokalipsa.

koszt pogrzebu w radomiu

Koszt pogrzebu od A do Z

Mówiąc o tym, jaki jest koszt pogrzebu w Radomiu, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim formę ceremonii. Choć nadal najczęściej organizowane są tradycyjne pochówki, to od paru lat coraz więcej rodzin decyduje się na kremację ciała zmarłej osoby. Jakie są różnice, jeśli chodzi o koszty pogrzebu? Przede wszystkim dotyczą one trumny. Typowy pogrzeb wymaga nabycia klasycznej skrzyni, która zostanie złożona wraz z ciałem do grobu. Rynek oferuje wiele rodzajów trumien w rozmaitych cenach – niektóre kosztują 1000 zł, za inne natomiast trzeba zapłacić nawet parę tysięcy. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału wykonany jest dany model i czy posiada jakieś dodatkowe elementy ozdobne. Inaczej sprawa wygląda przy spopieleniu zwłok. Tu również potrzebna jest trumna, jednak nieco inna, służąca jedynie do dokonania samego procesu kremacyjnego. Nie może zatem posiadać metalowych okuć, produkowana jest z papieru lub drewna, a jej cena nie przekracza z reguły 500 zł. Poza tym trzeba zakupić także urnę (tu kwoty wahają się między 400 a 1000 zł), a także uiścić opłatę skremowanie ciała w specjalnym piecu (ok. 700-1000 zł.).

Pozostałe koszty pogrzebu, zarówno tradycyjnego i kremacyjnego, zależne są głównie od tego, na jakie konkretnie usługi zdecydują się bliscy osoby zmarłej. W większości przypadków konieczne jest zorganizowanie przewozu ciała i przechowywania go. W Radomiu za taką usługę płaci się średnio 500-700 zł, choć często zależne jest to od ilości dni, w których zwłoki znajdują się w chłodni od momentu odebrania do czasu pochówku. Nie można zapomnieć również o tym, że koszt pogrzebu zawiera też profesjonalne przygotowanie ciała zmarłego. Doświadczeni pracownicy dokonują mycia, golenia, ubierania, czesania, zabezpieczania zwłok, a wedle życzenia rodziny także makijażu lub zabiegów mających na celu rekonstrukcję określonych fragmentów ciała. Podstawowe usługi tego rodzaju kosztują około 400-600 zł. Wielu klientów w Radomiu korzysta też z możliwości zamówienia wieńców, oprawy muzycznej, nagrywania wideo, fotografowania, redagowania nekrologów czy załatwiania przez zakład pogrzebowy spraw w urzędach.

Koszt pogrzebu to w dużej mierze kwota, jaką trzeba zapłacić za zorganizowanie całego wydarzenia na terenie cmentarza i kościoła (1500-2000 zł). Opłaty wymaga przede wszystkim karawan wraz z pełną obsługą, poprowadzenie pochówku oraz transport uczestników ceremonii i księdza. W wielu przypadkach koszty pogrzebu obejmują również wykupienie grobu i wybudowanie pomnika.