Koszt pogrzebu – Gliwice

Odejście z tego świata bliskiej nam osoby zwykle związane jest z poniesieniem wielu wydatków związanych z organizacją pogrzebu. Dokładny koszt uzależniony jest w znacznym stopniu od tego, jak bardzo uroczyste ma być całe to wydarzenie. Jaki jest koszt pogrzebu w Gliwicach? Na koszt pogrzebu ma wpływ szereg różnych czynników. Są osoby decydujące się na zakup trumny wartej kilka tysięcy złotych, ale są również osoby, które kupują trumnę za kilkaset złotych.

Czy zasiłek pogrzebowy może pokryć koszty pogrzebu?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy za otrzymany od państwa zasiłek pogrzebowy możliwe jest opłacenie wszystkich kosztów pogrzebu. Jest to możliwe, jednak otrzymane fundusze należy wygospodarować w sposób odpowiedni i bardzo dobrze przemyślany.

zakład pogrzebowy gliwice

Oferta zakładów pogrzebowych

Profesjonalne zakłady pogrzebowe mają najczęściej w swojej ofercie kilka różnych pakietów – dzięki temu możliwe jest wybranie optymalnego, uwzględniając możliwości finansowe naszego portfela. Można skorzystać zarówno z oferty podstawowej, jak i ponadstandardowej. Warto pamiętać o tym, że kompleksowe usługi pogrzebowe wcale nie muszą okazać się drogie. Trzeba jednak poszukiwać uczciwych zakładów pogrzebowych – pomocne mogą się w tej kwestii okazać opinie klientów zamieszczane w internecie.

Pochówek z kremacją najczęściej wiąże się z poniesieniem większych wydatków. Zakład pogrzebowy nie ma oczywiście wpływu na wysokość opłat związanych z odprawieniem mszy świętej czy miejscem na cmentarzu. Opłaty te posiadają miano niezależnych, w dużej mierze uzależnione są od zamieszkiwanego regionu. Najwyższe ceny obowiązują w centralnej części naszego kraju. Jeśli chodzi zaś o województwo śląskie, tam opłaty mieszczą się w średniej stawce. Listę zakładów pogrzebowych z Gliwic można zobaczyć na portalu Funer.

Koszt transportu zwłok

Za transport zwłok należy uiścić opłatę w wysokości od 500 do 800 złotych. Dokładna kwota zależy od tego, jak długi dystans firma ma do pokonania. Im jest większy, tym więcej musimy zapłacić. Za przygotowanie zmarłego do pochówku trzeba liczyć się z wydatkiem od 400 do 600 zł. Maksymalny czas przechowywania ciała wynosi 3 dni. Ceremonia pochówku to koszt około 2000 zł. Jeśli decydujemy się na pogrzeb z kremacją, wzrastają koszty. Wówczas musimy zapłacić około 700-1200 złotych więcej. Przeprowadzenie pochówku będzie jednak tańsze, bowiem będzie kosztowało 1200 złotych. Mniejsza kwota za ceremonię pochówku w przypadku skremowanego ciała wynika z faktu, że do pochowania urny potrzebna jest mniejsza ilość obsługi.