Koszt pogrzebu Wrocław

Na życie wydaje się sporo, jednak na pogrzeb po śmierci też trzeba wydać sporo pieniędzy. Zawsze wszystko zależy od rodzaju danego pogrzebu i od miasta, w którym jest pochówek.

We Wrocławiu pogrzeby organizuje zakład pogrzebowy Olimp.

WROCŁAW JAKI W TYM MIEŚCIE JEST KOSZT POGRZEBU?

Na dzień dzisiejszy zasiłek pogrzebowy to 4 tys.złotych, rzadko kiedy uda nam się zmieścić w takiej kwocie jeśli chodzi o koszt pogrzebu. We Wrocławiu za 4 tys. złotych nie zrobi się żadnego pogrzebu, natomiast już poza granicami tego miasta tak.
Jest to co prawda absurd ale największą kwotę, jeśli chodzi o pochowek, pochłaniają koszty cmentarne we Wrocławiu. Mieszkanie po śmierci jest drogie i bardzo trudno jest je znaleźć na nekropoliach wrocławskich.
Odpowiednie miejsce kosztuje dużo i lepiej jest się o nie postarać już za życia.

Zakład pogrzebowy z Wrocławia można znaleźć na portalu Funer.

koszt pogrzebu wrocław

ZA CO JESZCZE TRZEBA ZAPŁACIĆ?

Pogrzeb to także opłata za trumnę lub urnę, za kremację lub popularny pochowek, to koszt ubrania zmarłego i pełnego przygotowania go do pochówku. Zmarły musi być transportowany i przechowywany w chłodni, to następne dodatkowe koszty. Każdy zakład pogrzebowy ma ceny raczej przybliżone i stara się aby wszystko zamknęło się w kosztach zasiłku pogrzebowego, jednak cena podbija się o wspomniane miejsce na cmentarzu, o uroczystości kościelne, o obsługę florystyczną i gastronomiczną. W sumie ceny pogrzebu we Wrocławiu przewyższają grubo wartość zasiłku pogrzebowego i raczej rodzina musi dopłacać dodatkowo do zasiłku pogrzebowego.

OPŁATY CMENTARNE WE WROCŁAWIU

Przykładowe opłaty cmentarne we Wrocławiu to:
1. W grobie zwykłym, ziemnym, bez prawa budowy grobu murowanego, koszt na 20 lat wynosi około 900 zł.
2. W grobie ziemnym głębinowym dla dwóch osób koszt wynosi na 20 lat – 1400 zł.
3. W grobie ziemnym urnowym, dwumiejscowym – 500 zł.
4. W grobie urnowym, rodzinnym czteromiejscowym – 1000 zł.

Jak zatem widać opłaty cmentarne we Wrocławiu są bardzo wysokie.

ZASIŁEK POGRZEBOWY NIE WYSTARCZY

Faktem jest, że zasiłek pogrzebowy nie starcza na godny pochówek we Wrocławiu. Zakłady pogrzebowe trzymają się swoich cen za swoje usługi a dodać trzeba, że to właśnie one najwięcej wykonują usług w trakcie pogrzebu.
Obok więc cen cmentarnych, dość wysokie są także we Wrocławiu ceny za usługi zakładów pogrzebowych. Ponadto wysokie ceny za pochówek liczą sobie także poszczególne parafie w tym mieście.Dodatkowo dochodzi koszt urządzenia stypy i przewozu żałobników i w sumie kwota pogrzebu staje się bardzo wysoka.
Wrocław jest już miastem europejskim, nowoczesnym, w którym mieszka wiele osób. Mieszka w nim wiele osób i coraz więcej osób umiera.