Katalogi pogrzebowe to bardzo popularna forma wyszukiwania domów pogrzebowych w swoim mieście. Popularność katalogów, wynika z łatwości pozyskiwania informacji. Poprzez określenie miasta katalog zawęża ilość firm funeralnych do danej lokalizacji. Następnie przedstawia odległość zakładu od centrum oraz krótką wizytówkę firmy. Dla użytkownika oznacza to, że w niecałe 5 minut może znaleźć najbardziej interesujący go zakład pogrzebowy. Jak więc korzystać z katalogów pogrzebowych? 

Wybierz województwo 

Aby lepiej zobrazować działanie katalogów, posłużymy się portalem zakladypogrzebowe.com. Na stronie głównej wyświetla się mapa Polski, wystarczy wybrać nasze województwo, aby katalog przekierował nas do zakładów w danym rejonie. 

Wybierz miasto 

Aby zawęzić jeszcze bardziej poszukiwania, należy wybrać konkretne miasto. Pamiętaj, że mniejsze miejscowości nie muszą posiadać biur w danym rejonie. W takiej sytuacji należy zaznaczyć sąsiednie miasto i znaleźć zakład, który organizuje pogrzeby w naszej miejscowości. 

Wybierz zakład pogrzebowy 

Omawiany katalog nie sugeruje zakładów pogrzebowych. Przedstawia natomiast kompetentne firmy w danym mieście z opisem ich usług. W ten sposób można łatwo ze sobą porównać oferty zakładów, a tym samym wybrać najbardziej nas interesujący. 

I to wszystko. Znalezienie zakładu pogrzebowego nigdy nie było prostsze.