Jeszcze kilkanaście lat tamu zdecydowana większość osób wybierała pochówek tradycyjny. Aktualnie wszystko się zmieniło. Zakład pogrzebowy Cerber przeprowadza proces kremacji zgodnie z wszystkimi obowiązującymi normami oraz standardami. Warto podkreślić, że kościół katolicki w pełni akceptuje tę formę pochówku. Nie trzeba więc obawiać się, że będzie to sprzeczne z religią.

Organizacja pochówku

kremacja nadarzyn cerber

Profesjonalne usługi pogrzebowe Nadarzyn to sprawna i rzetelna organizacja pochówku. Wszelkie sprawy formalne mogą zostać załatwione w imieniu klienta. Jest to spore odciążenie, gdyż okres żałoby jest zwykle bardzo ciężki i przepełniony bólem. Nie mamy ochoty na zajmowanie się czasochłonnymi sprawami urzędowymi. Renomowane przedsiębiorstwo pogrzebowe to gwarancja kompleksowego wsparcia na każdym etapie współpracy.

Organizacja pochówku tradycyjnego i kremacyjnego przebiega inaczej. Pierwszy z nich może zostać zrealizowany szybciej, co dla wielu osób stanowi zaletę. Pochówki z kremacją wymagają przeprowadzenia większej ilości czynności. Najbliżsi mogą pożegnać się z osobą zmarłą w dzień kremacji. Odbywa się to na specjalnej sali, a długość pożegnania zależy wyłącznie od osobistych potrzeb. Następnie przeprowadzany jest sam proces spopielenia zwłok. Pogrzeb odbywa się innego dnia.

Koszt pogrzebu

Pochówki z kremacją są zdecydowanie tańsze, niż tradycyjne. Kwestie finansowe są dla wielu osób bardzo ważne – często śmierć bliskiej nam osoby jest zaskoczeniem, a my nie posiadamy dostatecznej ilości gotówki. Zasiłek pogrzebowy może okazać się niewystarczający. W przypadku kremacji musimy zapłacić nie tylko za proces spopielenia zwłok, ale również trumnę (z ekologicznych materiałów, które w całości zostaną spalone). Mniej kosztować nas będzie pochówek, gdyż wymaga on mniejszej ilości obsługi. Ponadto jest to rozwiązanie polecane w przypadku, gdy dysponujemy grobowcem rodzinnym. W miejscu jednej trumny można umieścić nawet sześć lub siedem urn. Warto pamiętać, że wykupienie miejsca na cmentarzu to bardzo duży wydatek.