Regularne dbanie o pomnik pozwala zachować go w dobrym stanie przez długie lata. A to ważne, ponieważ pomnik stanowi pewną pamiątkę Zmarłego. Żadna rodzina nie chce, aby w miejscu pochówku ich bliskiego pomnik był zapadnięty, brudny lub otoczony zwiędłymi kwiatami i wypalonymi zniczami. Dlatego tak ważne są porządki. Jednak nie każda osoba może osobiście zadbać o czystość pomnika, a porządki raz do roku to za mało. Co robić w takiej sytuacji? 

Usługa opieki nad grobami Miastko

Zakład pogrzebowy Omega oferuje kompleksową opiekę nad grobami. W zakres tej usług wchodzi: 

  • czyszczenie pomnika, 
  • zgrabianie lub odśnieżanie, 
  • zapalenie nowych zniczy, 
  • złożenie nowych kwiatów, 
  • posadzenie roślin dookoła grobu, 
  • wysypanie grysu, 
  • dbanie o miejsce dookoła grobu. 

Po przyjęciu zlecenia, pracownik zakładu Omega uda się na wskazany grób, aby uporządkować i wyczyścić pomnik. Po wykonanym zadaniu zostaje przesłana relacja fotograficzna do klienta. 

Dlaczego warto regularnie sprzątać?

Często zmieniające się warunki pogodowe, deszcz, śnieg, upały lub silne wiatry odbijają swoje piętno na pomniku. Tym samym grób może zacząć matowieć, pękać lub w najgorszej sytuacji się zapaść. Decydując się na usługi pogrzebowe Omega, rodzina może mieć pewność, że wszystko będzie pod kontrolą, a pomnik będzie oczyszczany i zadbany. 

Koszt opieki nad grobami

Zakład pogrzebowy Omega oferuje usługę opieki nad grobami w kwocie 80 zł za grób pojedynczy oraz 100 zł na grób podwójny. Przy każdych porządkach zapalany jest jeden symboliczny znicz. Jeśli rodzina wyrazi wolę, aby na grobie pojawiły się konkretnie przedmioty, jak stroiki świąteczne, pracownicy realizują takie życzenie. 

Jak zlecić usługę opieki nad grobami? 

Usługę opieki nad grobami można zlecić telefonicznie lub w biurze zakładu Omega w Miastku, Szczecinku lub Białym Borze. Pracownicy przyjmą zlecenie na porządki i wykonają zadanie w ustalonym terminie. 

Więcej informacji na temat opieki nad grobami można przeczytać na stronie: https://pogrzebyomega.pl/opieka-nad-grobami/