Jak i za ile zorganizować pogrzeb? – mało kto takie pytanie zadaje sobie na co dzień. Szczególnie, gdy jesteśmy młodzi, zdrowi i w pełni sił myślenie o śmierci nie jest tym, które determinuje nasze działania. Ale wszystko zmienia się, gdy odchodzą Nasi Bliscy. Wówczas, zgodnie z tradycją, musimy zorganizować pochówek.
W obliczu śmierci pełni bólu i żalu stajemy przed wyzwaniami biurokratycznymi i logistycznymi, które przeciętnego człowieka przerastają. Jeśli nie mamy na to sił i czasu, zlećmy usługi pogrzebowe dobrej firmie.

Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Wybór firmy organizującej pogrzeby powinien być poprzedzony rozeznaniem. Mało kto sam, za życia takiego sprawdzenia i wyboru dokonuje. Zakładów świadczących usługi pogrzebowe jest wiele, szczególnie w stolicy, ale jak trafić na ten, który organizuje uroczystości godne i podniosłe a przy tym są to tanie pogrzeby, które nie rujnują rodziny Zmarłego? Czy znalezienie takiego zakładu w Warszawie jest w ogóle możliwe?
Pytanie niełatwe i poszukiwanie takiego zakładu w chwili, gdy całe myślenie racjonalne ustępuje miejsca rozpaczy po stracie, nie zawsze skończy się sukcesem. Dlatego wśród setek ofert należy zwrócić uwagę głównie na zakres usług przedstawionych w ofercie firmy pogrzebowej. Im więcej zakład pogrzebowy za nas chce zrobić, tym dla nas lepiej, bo to i wygodne i tańsze, niż gdybyśmy sami chcieli wszystko załatwić.

 

Uroczyście i godnie nie musi oznaczać drogo

Piękny pogrzeb nie musi kosztować dużo. Podniosłą, godną upamiętnienia Zmarłego uroczystość charakteryzuje wysoka jakość przygotowania i wykonania a takie gwarantują tylko firmy działające w oparciu o najwyższe standardy przemysłu funeralnego.
Można zlecić przygotowanie uroczystości według ściśle określonego scenariusza. W przypadku, gdy takiego nie ma specjaliści z firmy pogrzebowej zaproponują swój scenariusz, który w pełni spersonalizowany będzie faktycznym upamiętnieniem dokonań Zmarłego.

Pracownicy zakładu pogrzebowego w sposób dyskretny i subtelny przeprowadzą bliskich Zmarłego przez wszystkie formalności urzędowe w USC, ZUS i firmie ubezpieczeniowej a potem zorganizują cały pochówek zgodnie z życzeniem i na miarę możliwości finansowych zamawiającego.
Przygotowanie zwłok, wybór cmentarza i rodzaju uroczystości, transport trumny i żałobników (ewentualnie księdza), uzgodnienie wszystkich terminów, zamówienie ubrań, kwiatów, nekrologów, wybór trumny czy urny aż wreszcie organizacja oprawy muzycznej i konsolacji w wybranej restauracji, to czynności związane z samym pochówkiem. Dobra firma zajmie się także wykonaniem pomnika a na nasze zlecenie będzie również opiekować się grobem przez cały rok.