Najczęściej wybierane kwiaty na pogrzeb to chryzantemy, astry, kalie, storczyki, a nawet tulipany. Bardzo często kupuje także się wiązanki pogrzebowe z róż i goździków. Jeśli chodzi o kolory, w wieńcach pogrzebowych dominują żywe i piękne odcienie czerwieni, żółci, różu, czasami niebieskiego. Na stronie kwiaciarni znajdziemy ciekawe wieńce pogrzebowe, które zachwycą różnorodnością i oryginalnością. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego wieńce duże i mniejsze, bukiety białe, czerwone, różowe i niebieskie – wszystko zgodnie z oczekiwaniami klienta.
Wieńce pogrzebowe odznaczają się dość dużym rozmachem i ładnie się prezentują. Są wykonywane zazwyczaj na podkładach z gałązek iglastych, to dobra opcja dla grupy osób, np. przyjaciół z pracy udających się na pogrzeb. Praktycznie zawsze dołączane są do nich szarfy, na których zostaje wykaligrafowany wyraz naszej żałoby i smutku.

Wiązanki pogrzebowe

Wiązanki pogrzebowe przeważnie składają się z kwiatów urozmaiconych np. ozdobnymi liśćmi. Na wiązanki decydują się przede wszystkim bliscy znajomi zmarłej osoby i dalsza rodzina. Do wiązanki także można dołączyć szarfę z odpowiednim napisem (np. „Spoczywaj w pokoju”).
Bukiety i kwiaty pojedyncze najlepiej prezentują się, gdy kwiaty są świeże. Należy je zamówić zazwyczaj dzień przed pogrzebem i odebrać w dzień pogrzebu. Można także zerwać kwiaty z własnego ogrodu tuż przed samą uroczystością, co także bardzo ładnie się prezentuje.

Kwiaty symbolizują pamięć o zmarłym i wskazują na kruchość i delikatność ludzkiego życia. Największe wiązanki powinna wybrać rodzina najbliższa, natomiast dalsi znajomi mogą wybrać bukiety i wiązanki o mniejszym rozmiarze. Kolory kwiatów mogą być żywe lub łagodne – obie formy są mile widziane.