We Wrocławiu każdego dnia odbywa się po kilkanaście pogrzebów dziennie. Czasami na pogrzeb trzeba czekać nawet kilka dni od momentu załatwienia wszystkich formalności. Jest to związane z faktem, że umiera tam dużo ludzi. Dlatego też na terenie miasta prowadzi swoją działalność wiele zakładów pogrzebowych. Zakłady pogrzebowe załatwiają kompleksowo każdy rodzaj pochówku. Można tam więc pochować osoby w sposób tradycyjny, religijny, świecki, jak i skremować zwłoki.

Pogrzeby

Prawdą jest, że w wielkich aglomeracjach, w tym i we Wrocławiu coraz więcej osób decyduje się na świeckie pochówki. Rezygnując z usług księży, wiele osób wybiera mistrza ceremonii pogrzebowej. Mistrz ceremonii jest ubrany na czarno i bardzo skromnie, a do jego zadań należy poprowadzenie całej ceremonii pogrzebowej. Tego rodzaju pogrzeby są coraz bardziej popularne, ponieważ większość osób w dzisiejszym świecie odchodzi już od kościoła.

Nadal jednak są też popularne pogrzeby religijne i coraz częściej zwłoki poddawane są kremacjom. We Wrocławiu znajduje się około 12 cmentarzy, jednak nie wszystkie są one czynne do dzisiaj, niektóre z nich to cmentarze historyczne. Na komunalnych cmentarzach przeprowadzane są pochówki w grobach ziemnych jak i w kolumbariach, gdzie chowane są prochy zmarłych.

Roch & Abel

Wśród wielu firm pogrzebowych we Wrocławiu wyróżnia się rodzinna firma Roch & Abel. Kompleksowy opis jej oferty można znaleźć na stronie: roch-abel.pl. Firma organizuje różnego rodzaju pochówki, załatwia wszelkie urzędowe formalności związane ze śmiercią osoby bliskiej oraz proponuje konkurencyjne i elastyczne ceny.

Na wspomnianej stronie internetowej można również znaleźć odpowiedni poradnik co robić w przypadku śmierci. Firma kompleksowo obsługuje Wrocław i całą okolicę Dolnego Śląska. Jej pracownicy są bardzo profesjonalni i pełni empatii.