W związku ze starzeniem się polskiego społeczeństwa w każdej z warszawskich dzielnic działa przynajmniej kilkanaście zakładów pogrzebowych. Nic dziwnego, że rodziny szukające pomocy w organizacji pogrzebu stoją przed nie lada wyzwaniem.

Czym kierować się podczas wyboru zakładu pogrzebowego w Warszawie?

Podstawą jest aby nie myśleć o organizacji pogrzebu tak jak o pierwszej lepszej usłudze. Usługi pogrzebowe mają to do siebie, że przeważnie rzadko zdarza się nam je organizować. Artykuły funeralne to nie są przedmioty z którymi zwykły „Kowalski” ma styczność na co dzień, co za tym idzie nie znamy ich cen, nie wiemy od czego zależą i łatwo nas oszukać. Firmy które reklamują się jako najtańsze zakłady pogrzebowe w okolicy, podają przeważnie nierealne kwoty ceremonii np. „pogrzeb od 1800 zł” bazują właśnie na niewiedzy rodzin. Jakiś czas temu na warszawskim rynku usług pogrzebowych funkcjonowały też serwisy internetowe które bazowały na licytacjach ceny pogrzebu – tak jakby dla rodzin nie liczyło się nic oprócz „promocji i rabatu”. Decydując się na usługi firmy, która przedstawia kwoty najtańszego pogrzebu w Warszawie staniemy się ofiarami oszustwa, gdyż do takiej kwoty dochodzą jeszcze dodatkowe wydatki, o których oczywiście nikt w reklamie nie napisze. To koszty związane z trumną lub urną, ubraniem ciała, ilością żałobników, rodzajem wybranego karawanu, czasem pobytu ciała w chłodni itp.

Zakład pogrzebowy Warszawa cennik

Najlepszym sposobem aby nie dać się oszukać jest ograniczone zaufanie do stron internetowych zakładów pogrzebowych na których zamieszczone są cenniki. Prawdą jest, że każda ceremonia pogrzebowa jest inna, bo każdy ma inne możliwości i oczekiwania i nie sposób w ciemno uczciwie przedstawić jej koszt. Należy wybrać firmę lub 2-3 firmy w naszej okolicy, które spodobały się nam się pod względem posiadanego zaplecza i samochodów, doświadczenia i opinii. Następnie należy odwiedzić ich biura, prosząc o przedstawienie dostępnych opcji. Po rozmowie będziemy wiedzieli kto uczciwie i co proponował. Pamiętajmy, że informując ostatnią firmę o wcześniejszych wyliczeniach każdy będzie zbijał cenę, żeby tylko zorganizować ceremonię kosztem jej jakości. Najlepiej więc skierować się do firmy która nas najbardziej przekonała i szczerze powiedzieć jaką kwotę chcecie u nich przeznaczyć na ceremonię. Przykładem tego typu firmy jest zakład pogrzebowy Heron z Warszawy, na którego stronę www zapraszamy już teraz.